Wygląd Kotów SAVANNAH

Gettasavannah ONX of Savannahtemple

Savannah jak można się domyślać, wyglądem przypominają miniaturę dzikiego kota. Standardy rasy wymagają, aby wszystkie cechy naśladowały jego przodka, czyli afrykańskiego serwala. W zależności od generacji znacznie różnią się wielkością i masą ciała. Jest to kot duży (ale nie ogromny jak to przypisują w internecie). Ze względu na losowe czynniki genetyki hybrydowej mogą występować znaczne różnice w wielkości, nawet w jednym miocie. Samiczki są znacznie mniejsze od samców swojego pokolenia. Savannah jest kotem muskularnym ale smukłym i zwinnym. W chodzie przypomina czającego się serwala; elegancki, sprężysty ale też ostrożny. Savannah ma małą głowę, w kształcie trójkąta, zakończona zwężającym się podbródkiem. Uszy Savannah powinny przypominać uszy serwal, które cechują się największymi uszami ze wszystkich kotów w stosunku do wielkości głowy. Wysoko osadzone, szerokie u podstawy, zaokrąglone na końcach. Na tyle uszu znajdują się bardzo charakterystyczne dla dzikich kotów jasne plamki „ocelli”, które w naturze odstraszały drapieżników. Oczy kota są w kształcie migdała, o kolorze intensywnie żółtym, zielonym, złotym albo karmelowo-brązowym. W wewnętrznych kącikach oczu tzw. łzy – czarna, podłużna plamka jak u geparda, czy serwala. Długa i smukła szyja przechodzi w pełną klatkę piersiową. Podkreśla dziką elegancję zwierzęcia.
Łapy tak samo jak u serwali są duże i pomagają kotom w wykonywaniu bardzo długich skoków. Z miejsca mogą skoczyć bardzo daleko i wysoko. Zad i lędźwie mocne, nogi proste i długie, tylne nieznacznie dłuższe niż przednie. Ogon gruby, zwężający się ku końcowi. Najlepiej kończący się przed gruntem.

Umaszczenie kotów tej rasy: czarne, srebrne tabby, brązowe/złote tabby, czarno-szare. Sierść nakrapiana różnej wielkości cętkami w kolorze czarnym lub brązowym. Od tyłu głowy do barków widoczne ciemne pręgi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
pl_PL