Co Musisz Wiedzieć o Rasie SAVANNAH?

Co Musisz Wiedzieć o Rasie SAVANNAH?

Kot Savannah to wyłącznie kot domowy. Nie pozwalamy, aby był wypuszczany na zewnątrz w niezabezpieczonym ogrodzie. Chcemy aby nasze koty były tylko w domach przystosowanych do specyfiki rasy. Najlepiej w których bezpieczny wybieg jest dostępny bezpośrednio z domu (woliera).

Savannah a dziecko – Savannah jeżeli pochodzi od hodowcy, który kładzie nacisk na socjalizację to koty tej rasy nadają sie do dzieci w większości przypadków. Natomiast sugerowałabym aby dziecko miało powyżej 10 lat jeżeli chodzi o generacje F1-F3 aby ono również rozumiało kota. Generacje F4 oraz wyżej jest już bardziej przewidywalna. Oswajają się z bardziej zapracowanym domem i czują się zrelaksowane z całą rodziną. 

Savannah a pies – Koty tej rasy nie mają problemu z innymi zwierzętami. Zaprzyjaźnia się także z psami. Na pewno w tym przypadku najwięcej zależy od psa. 

Nadwrażliwość na anestetyki

Według niektórych źródeł koty Savannah mogą reagować wstrząsowo na niektóre ze środków znieczuleniowych, wykorzystywanych powszechnie do narkozy. Głównie ketaminę, dlatego do zabiegów wymagających uśpienia u tej rasy, stosuje się zapobiegawczo inne leki. Podobną reakcję zaobserwowano także u innych hybryd (np. u kota Bengalskiego).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
pl_PL