Nasze Koty

Wygląd Kotów SAVANNAH

Gettasavannah ONX of Savannahtemple

Savannah jak można się domyślać, wyglądem przypominają miniaturę dzikiego kota. Standardy rasy wymagają, aby wszystkie cechy naśladowały jego przodka, czyli afrykańskiego serwala. W zależności od generacji znacznie różnią się wielkością i masą ciała. Jest to kot duży (ale nie ogromny jak to przypisują w internecie). Ze względu na losowe czynniki genetyki hybrydowej mogą występować znaczne różnice w wielkości, nawet w jednym miocie. Samiczki są znacznie mniejsze od samców swojego pokolenia. Savannah jest kotem muskularnym ale smukłym i zwinnym. W chodzie przypomina czającego się serwala; elegancki, sprężysty ale też ostrożny. Savannah ma małą głowę, w kształcie trójkąta, zakończona zwężającym się podbródkiem. Uszy Savannah powinny przypominać uszy serwal, które cechują się największymi uszami ze wszystkich kotów w stosunku do wielkości głowy. Wysoko osadzone, szerokie u podstawy, zaokrąglone na końcach. Na tyle uszu znajdują się bardzo charakterystyczne dla dzikich kotów jasne plamki „ocelli”, które w naturze odstraszały drapieżników. Oczy kota są w kształcie migdała, o kolorze intensywnie żółtym, zielonym, złotym albo karmelowo-brązowym. W wewnętrznych kącikach oczu tzw. łzy – czarna, podłużna plamka jak u geparda, czy serwala. Długa i smukła szyja przechodzi w pełną klatkę piersiową. Podkreśla dziką elegancję zwierzęcia.
Łapy tak samo jak u serwali są duże i pomagają kotom w wykonywaniu bardzo długich skoków. Z miejsca mogą skoczyć bardzo daleko i wysoko. Zad i lędźwie mocne, nogi proste i długie, tylne nieznacznie dłuższe niż przednie. Ogon gruby, zwężający się ku końcowi. Najlepiej kończący się przed gruntem.

Umaszczenie kotów tej rasy: czarne, srebrne tabby, brązowe/złote tabby, czarno-szare. Sierść nakrapiana różnej wielkości cętkami w kolorze czarnym lub brązowym. Od tyłu głowy do barków widoczne ciemne pręgi.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
pl_PLPolski